Pioneers in the industry, we offer ss t profile, ss t patti, stainless steel t profile, ss decorative t profile and stainless steel designer l profile from India.
₹ 350 / Piece Get Latest Price
| Grade | SS304 |
| Material | Stainless Steel |
| Profile Size | 10x10 mm |
| Length | 10 ft |
| Position | Interior |
| Finish | Polished |
| Dimension | 6mm |
| Average Plant Height Cm | 6mm |
| Dimensions | 6mm |
| Color | Silver |
| Technique | Grooved |
| Country of Origin | Made in India |
| Thickness | 1 mm |
₹ 399 / Piece Get Latest Price
| Grade | SS304 |
| Material | Stainless Steel |
| Profile Size | 10x10 mm |
| Length | 10 ft |
| Position | Interior |
| Finish | Polished |
| Dimension | 6mm |
| Dimensions | 6mm |
| Color | Golden |
| Technique | CNC |
| Country of Origin | Made in India |
| Thickness | 1 mm |
₹ 375 / Piece Get Latest Price
| Grade | SS304 |
| Profile Size | 12*6 |
| Length | 8 Feet |
| Finish | Polished |
| Application | Furniture, Wall Panel, Partition |
| Color | Golden |
| Country of Origin | Made in India |
| Dimensions | 6mm |
| Thickness | 1 mm |
Minimum order quantity: 5 Piece
Precision meets durability Stainless Steel T Profiles by Grip Profiles, engineered for seamless strength and sleek design.
₹ 450 / Piece Get Latest Price
| Profile Shape | T Profile |
| Width | 12 mm |
| Grade | 304 |
| Shape | T Profile |
| Length | 8 ft |
| Finish | Mirror |
| Color | Golden |
| Dimension | 6mm |
| Position | Interior |
Stainless Steel 304 Grade - PVD Coated Interior Profiles
₹ 350 / Piece Get Latest Price
| Grade | SS 304 |
| Profile Shape | L Profile |
| Thickness | 0.8 mm |
Romesh G. Ravani (MD)
Grip Metal Craft
Vavdi, Survey No 19 Plot No 19, Near Perfect Tata Showroom
Rajkot - 360004, Gujarat, India